راهنمای استفاده از سامانه پیامک SMS.IR

داشبورد
در ابن بخش می‌توانید یک آمارکلی از ارسال‌ها و دریافتی‌های خود در هر روز را ببینید. همچنین یک جدول آماری از گزارشات ارسال و دریافت 7 روز آخر را نیز می‌توانید مشاهده کنید که پیامک‌های دریافتی با رنگ آبی و پیامک‌های ارسالی با رنگ صورتی مشخص هستند.
پایین همین صفحه در بخش چپ، دو گزینه انتقادات و پیشنهادات و قوانین و حریم خصوصی را قابل مشاهده هستند.

انتقادات و پیشنهادات:
اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید میتوانید در هر لحظه با زدن بر روی کلمه انتقادات و پیشنهادات، متن خود را نوشته و گزینه ارسال را بزنید.

قوانین استفاده:
با کلیک بر روی قوانین و خریم خصوصی نیز، میتوانید قوانین استفاده از پنل را مطالعه نمایید. توجه نمایید ممکن است این قوانین با اطلاعرسانی تغییر نماید.

اعلان های سیستمی:
اعلان‌هایی مانند تایید ثبت فیش، منقضی شدن رزرو خط و کمبود اعتبار را می‌توانید در این بخش ببینید.

اعلان های ادمین:
اعلان‌هایی مانند بازگشت اعتبار، عدم ثبت فیش و یا ارسال را می‌توانید به‌همراه دلیل ذکر شده توسط ادمین در این بخش وجود دارند.

ارسال ساده:
ارسال های ساده سریعترین نوع ارسال در سامانه هستند. این مدل ارسال ها، ارسال هایی هستند که صرفا نیاز دارید در لحظه انجام دهید، اطلاع رسانی ها، ارسال پیام به افراد خاص‌ در گروه های مخاطبین و همچنین قابلیت ارسال به افرادی که حتی در لیست مخاطبین شما قرار ندارند از ویژگی های ارسال ساده در سامانه هستند.
در ارسال ساده با توجه به تعداد مخاطبین خود یکی از چهار گزینه موجود یعنی: به یک مخاطب، از لیست مخاطبین(کسانی که قبلا در قسمت مخاطبین ثبت شده‌اند)، وارد کردن به صورت دستی(اگر می‌خواهید چند شماره را به صورت دستی وارد کنید) و آپلود فایل( اگر فایل مخاطبین را می‌خواهید در این بخش وارد کنید) را انتخاب کرده و ارسال خود را انجام می‌دهید.

ارسال به یک مخاطب:
این ارسال هنگامی مورد نیاز است که شما میخواهید صرفا به یک فرد که شماره او را دارید ارسال انجام دهید.
در مرحله اول شماره ارسال کننده را انتخاب کنید و در مربع کناری شماره‌ شخصی را که قرار است پیام دریافت کند را وارد کنید. در مستطیل بزرگ پایین نیز متن موردنظرتان را یادداشت کنید؛ سپس بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.
در این مرحله شما خلاصه‌‌ای از اطلاعات ارسال را مشاهده می‌کنید، اگر به اندازه کافی شارژ نداشته باشید، یک گزینه برای افزایش اعتبار برای شما باز خواهد شد و اگر شارژ داشته باشید با زدن گزینه تایید و ارسال پیام شما فرستاده خواهد شد.

ارسال از لیست مخاطبین:
این ارسال ها هنگامی مورد استفاده قرار میگیرند که شما بخواهید به کل و یا تعدادی از افراد یک یا چند گروه از مخاطب های خود ارسال‌ای ساده و در لحظه داشته باشید.
در مرحله اول شماره گیرنده و گروه مخاطبین و شماره‌هایی که قرار است از آن گروه دریافت کنند(کل شماره‌ها و یا تعدادی از آن ها) را می‌توانید انتخاب کنید و بعد از وارد شدن به مرحله بعد، خلاصه ای از اطلاعات ارسال را مشاهده خواهید کرد و بعد از گزینه تایید و ارسال پیام شما در صف تایید ارسال قرار می‌گیرد. پس از تایید پیام شما توسط ادمین‌ها پیام شما به گیرندگان ارسال می‌شود.

ارسال با وارد کردن به صورت دستی:
یکی از استفاده های این مدل از ارسال ساده این است که شما قصد ارسال پیامک به چند شماره که در لیست مخاطب های شما نیستند و یا آنها را میخواهید در لحظه وارد سامانه کنید را دارید.
از انتخاب شماره ارسال کننده، شما می‌توانید شماره گیرندگان را وارد کنید. دقت کنید که بین هر دو شماره کاما ( ، ) گذاشته و یا گزینه اینتر را بزنید. پس از وارد شدن به مرحله بعد متن پیام خود را نوشته و وارد مرحله آخر شوید. در مرحله آخر خلاصه‌ای از اطلاعات ارسال را مشاهده می‌کنید که با زدن گزینه تایید و ارسال پیام شما ارسال خواهد شد.

ارسال ساده از بخش آپلود فایل:
از متداول ترین استفاده ها برای این مدل ارسال هنگامی است که شما یک لیست بصورت فایل اکسل و یا تکست از افرادی که میخواهید به آنها پیامک ارسال کنید را دارید.
شما می‌توانید از دو فایل اکسل یا تکست استفاده کنید، همانطور که می‌بینید نمونه هر دو وجود دارد، می‌توانید دانلود کرده و شماره‌های خود را در آن‌ها وارد کنید. دقت داشته باشید فایلی که می‌خواهید بارگذاری کنید، حتما فرمت آن‌ها txt,xlx,xlsx باشد. و اعداد وارد شده در فایل‌ها حتما انگلیسی باشند. سپس وارد مرحله بعد شوید متن مورد نظرتان را نوشته و در مرحله آخر بعد از دیدن خلاصه مشخصات ارسال بر روی گزینه تایید و ارسال کلیک کنید.

ارسال به بانک شماره
این بخش سامانه چند بانک شماره متفاوت دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان از این بانک‌ها استفاده کنید.
ارسال به تفکیک شهر و استان به شما این قابلیت را می‌دهد تا با توجه به نیاز و کسب‌کار خود به شهرهای هر استان ارسال داشته باشید.
ارسال به تفکیک شهر و کد پستی به شما این قابلیت را می‌دهد تا به مناطق پستی تعیین شده در شهرهای موجود ارسال داشته باشید.
ارسال به تفکیک اصناف استانی به شما این قابلیت را می‌دهد تا با توجه به استان، صنف مورد نظر را انتخاب کنید.
ارسال به تفکیک اصناف کشوری این قابلیت را به شما می‌دهد تا به صنف های مختلف و زیر شاخه‌های آنها ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک استان و شهر:
این بانک شماره ارسال پیام‌های شما را به شماره‌های دائمی و اعتباری شهرهای مورد نظر ارسال می‌کند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید شهرهای استان قابل مشاهده هستند. با کلیک بر روی نام شهر می‌توانید میان شماره‌های دائمی و اعتباری شهر انتخاب کنید.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
همچنین می‌توانید از استان‌های مختلف شهر‌های مختلف را انتخاب کنید.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال خود نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره‌ها به صورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک شهر و کد پستی:
این مدل ارسال‎ها پیام‌های شما را به یک محدوده با کدپستی ثبت شده ارسال می‌کند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید منطقه‌های پستی و محدوده‌ها مشخص هستند و می‌توانید محدوده و یا کد پستی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
همچنین می‌توانید از استان‌های مختلف کدپستی مناطق مختلف را انتخاب کنید.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال، نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره ها بصورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک اصناف استانی:
این مدل ارسال ها پیام های شما را به اصناف انتخابی در یک یا چند استان ارسال میکند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید صنف های موجود در آن استان مشخص هستند و می‌توانید از هر استان که می‌خواهید به هر تعداد صنف ارسال داشته باشید.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال خود نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره‌ها بصورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک اصناف کشوری:
این مدل ارسال‌ها پیام‌های شما را به اصناف انتخابی و یا زیر دسته‌های آن‌ها ارسال می‌کند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی صنف مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید زیر مجموعه‌های صنف انتخاب شده به ‌نمایش در می‌آیند.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
همچنین می‌توانید از صنف‌های مختلف زیر مجموعه‌های مختلف را انتخاب کنید.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال خود نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره‌ها بصورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال هوشمند
ارسال های هوشمند با دریافت یک فایل از شما انجام میشوند و بصورت هوشمندانه اطلاعات فایل را به مخاطب های شما ارسال میکنند. در قسمت ارسال هوشمند شما با دو روش ارسال هوشمند پارامتریک و هوشمند متناظر روبه رو خواهید شد. اگر متن شما ثابت است و یک سری پارامتر مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ و ... قرار است متغیر باشد، اما می‌خواهید در یک مرحله به تمامی افراد ارسال کنید، شما باید از ارسال هوشمند پارامتریک استفاده کنید. اگر هم متن و هم مخاطبین شما متفاوت‌ هستند و می‌خواهید تمامی ارسال‎های شما در یک مرحله انجام شود باید از قسمت ارسال هوشمند متناظر استفاده کنید.

ارسال هوشمند پارامتریک
این نوع ارسال مناسب ارسال هایی است که متن شما ثابت است و یک سری پارامتر مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ و ... قرار است متغیر باشد، اما شما قصد دارید در یک مرحله به تمامی افراد ارسال کنید.
برای نمونه شما یک شرکت ارائه دهنده بیمه هستید و می‌خواهید اول ماه تاریخ سررسید تمامی افراد را ارسال کنید متن شما یک متن ثابت است اما نام و نام خانوادگی هر شخص متفاوت است پس شما باید از این روش ارسال استفاده کنید.
برای ارسال هوشمند پارامتریک، ابتدا شماره ارسال کننده را مشخص کنید و فایل نمونه را دانلود کرده و اطلاعات خود را در آن جای گذاری کنید. سپس فایل خود را آپلود کرده و وارد مرحله بعد شوید.
در مستطیل سمت راست متن پیام را نوشته و هرکجا که می‌خواهید از پارمترها استفاده کنید، بر روی پارمترهایی که در قسمت شخصی سازی نوشته شده است کلیک کنید. زمانی که متنتان کامل شد می‌توانید به مرحله بعد بروید. در این مرحله خلاصه‌ای از پیام را خواهید داد و با زدن بر روی گزینه تایید و ارسال پیام شما ارسال خواهد شد.

ارسال هوشمند متناظر
این نوع ارسال مناسب ارسال هایی است که در آن هم متن و هم مخاطبین شما متفاوت‌ هستند و می‌خواهید تمامی ارسال‎های شما در یک مرحله انجام شود. در این بخش بعد از انتخاب شماره فرستنده، فایل نمونه را دانلود کرده و بعد از وارد کردن اطلاعات خودتان در فایل نمونه، فایل را آپلود کنید، در مرحله بعدی شما خلاصه‌ای از اطلاعات پیام را مشاهده خواهید کرد. و با کلیک بر روی گزینه تایید و ارسال پیام شما ارسال خواهد شد.

ارسال کمپین
یکی از ویژه‌ترین امتیازات این پنل، ارسال و تعیین کمپین‌ها است. یکی از بهترین روش‌های ارسال برای بازاریابی پیامکی استفاده از امتیاز و روش ارسال کمپین‌ها است که شما می‌توانید با توجه به نیاز بازاریابی خود از یکی از کمپین‌های موجود استفاده کنید.
برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی، ارسال پیام‌های دوره‌ای، ارسال پیام در زمان مورد نظرتان، ارسال پیام‌ها با توجه به رویدادهای تعریف شده و مقایسه رفتار مخاطب‌هایتان از ویژگی‌های ارسال کمپین هستند.
اگر شما زمان کمپینتان تعیین شده است و می‌خواهید کمپین شما تنها یک بار اجرا شود، از کمپین ساده استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید یک متن را در دوره‌های زمانی مشخص به مخاطب‌های خود ارسال کنید، از کمپین دوره‌ای استفاده کنید. کمپین رویدادی برای ارسال پیامک به مخاطب‌هایی که رویداد برای آنها وجود دارد مناسب است.
کمپین آ/ب تست به شما اجازه می‌دهد تا ۵ متن را به یک گروه از مخاطب های خود ارسال کرده و بازخورد آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین متن ارسالی را بیابید و در کمپین‌های آینده استفاده کنید.

کمپین ساده
این روش برای کمپین‌هایی که قرار است یکبار انجام شوند مناسب است.
برای انجام ارسال در ابتدا شماره خود را انتخاب کنید و سپس گروه و یا گروه‌هایی از مخاطبین خود که قصد ارسال پیامک به آنها را دارید، انتخاب کنید.
در مرحله دوم می‌توانید متن پیامک خود را بنویسید. زمانی که در حال نوشتن یک کمپین هستید، به پیش‌نویس‌هایی که از پیش آماده کرده‌اید دسترسی دارید. همچنین می‌توانید از امکانات شخصی‌سازی شده در متن پیامک استفاده کنید. در این صورت اگر نام فردی در دفترچه مخاطبین ذخیره شده باشد، در پیامک نیز فراخوان می‌شود.
در مرحله سوم می‌توانید یک نام برای کمپین خود انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند در صفحه گزارش‌های کمپین ها به راحتی بتوانید این کمپین را پیدا کنید و نتیجه آن را ارزیابی کنید.
همچنین در این مرحله می‌توانید زمان ارسال پیام را تعیین کنید. پیام شما می‌تواند در لحظه و یا در یک زمان انتخاب شده تا ۱۰ روز آینده ارسال شود. ساعت و دقیقه ارسال هم توسط شما تعیین می‌شود.
در این مرحله شما خلاصه‌‌ای از اطلاعات ارسال را مشاهده می‌کنید، اگر به اندازه کافی شارژ نداشته باشید، یک گزینه برای افزایش اعتبار برای شما باز خواهد شد و اگر شارژ داشته باشید با زدن گزینه تایید و ارسال پیام شما فرستاده خواهد شد.

کمپین دوره‌ای
این روش ارسال برای کمپین‌هایی مناسب است که قرار به صورت دوره‌ای ارسال شود، به طور نمونه شنبه اول هر ماه و یا هر سه‌شنبه قرار است اطلاعاتی برای مخاطبین ارسال شود.
برای انجام ارسال در ابتدا شماره خود را انتخاب کنید و سپس گروه و یا گروه‌هایی از مخاطبین خود را که قصد ارسال پیامک به آنها را دارید را انتخاب کنید.
در مرحله دوم می‌توانید متن پیامک خود را بنویسید. همانطور که گفته شد زمانیکه در حال نوشتن یک کمپین هستید، دسترسی به پیش‌نویس‌هایی که از پیش آماده کرده‌اید نیز دارید. همچنین می‌توانید از امکانات شخصی‌سازی در متن پیامک استفاده کنید. در این صورت اگر نام فردی در دفترچه مخاطبین ذخیره شده باشد در پیامک نیز فراخوان میشود.
در مرحله سوم می‌توانید یک نام برای کمپین خود انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند در صفحه گزارش‌های کمپین‌ها به راحتی بتوانید این کمپین را پیدا کرده و نتیجه آن را ارزیابی کنید.
در قدم بعد شما می‌توانید بازه زمانی ارسالی کمپین خود را انتخاب کنید. این بازه می‌تواند برای همیشه باشد و یا در یک بازه زمانی که تاریخ ابتدا و انتهای آن را وارد می‌کنید.
سپس می‌توانید تعیین کنید که پیام‌های شما به صورت روزشمار و یا در روز (روزهای) خاص در طول هفته ارسال شود. شما همچنین باید ساعت ارسالی را نیز تعریف کنید.

کمپین رویدادی
این کمپین مناسب پیام‌هایی است که در رویدادهای تعریف شده برای مخاطب‌های شما ارسال می‌شود.
کمپین رویدادی به این صورت کار می‌کند که هر روز صبح رویدادهای تعیین شده برای مخاطب‌های گروه انتخاب شده را بررسی می‌کند و در صورت وجود رویداد در آن روز متن پیامک تعریف شده توسط شما برای آن رویداد را به کاربر ارسال می‌کند.
برای ارسال پیام در ابتدا شماره خود را انتخاب کنید و سپس گروه و یا گروه‌هایی از مخاطبین خود را که قصد دارید، انتخاب کنید.
سپس می‌توانید متن کمپین را با توجه به رویداد‌ی که می‌خواهید در آن ارسال داشته باشید بنویسید. برای نمونه اگر رویداد تولد را برای مخاطب های خود تعریف کرده‌اید متن تبریک تولد بنویسید. شما به قسمت پیش‌نویس‌ها و شخصی‌سازی‌ها نیز برای نوشتن متن دسترسی دارید.
در مرحله سوم می‌توانید یک نام برای کمپین خود بگذارید، پیشنهاد ما این است که نام رویداد مورد نظر را برای اسم بگذارید. در این صورت می‌توانید گزارشات کمپین را راحت‌تر پیدا کنید.
قدم بعد تعیین بازه زمان ارسال است. شما می‌توانید برای همیشه و یا در یک بازه زمانی خاص با توجه به استراتژی بازاریابی خود ارسال داشته باشید.
در قدم آخر هم رویداد مورد نظر را انتخاب کرده و در صورت نیاز می‌توانید یک رویداد جدید ایجاد کنید و بعدا اطلاعات تاریخ رویداد را به مخاطب‌های خود اضافه کنید.

کمپین A/B Test
این مدل از کمپین‌ها مناسب بررسی رفتاری مخاطب‌های شما هستند و در واقع شما می‌توانید با آزمون و خطا به بهترین روش مارکتینگ برای ارتباط گرفتن با مخاطب‌های خود دست یابید.
در کمپین آ/ب تست می‌توانید تا ۵ متن متفاوت را به صورت اتفاقی به مخاطب‌های خود ارسال کنید و با توجه به رفتار و بازخورد آنها کمپین‌های بعدی خود را اجرا کنید.
توجه داشته باشید، برای صحت عملکرد تست، اطلاعات مخاطب‌ها در گروه‌های مخاطبین شما ذخیره می‌شود و اگر ارسال تست آ را برای آینده برنامه ریزی کرده‌اید، در صورت ایجاد تغییرات در گروه مخاطبین، حذف و یا افزودن افراد جدید، تغییرات ایجاد شده در ارسال اعمال نمی‌شوند.
1 - برای ارسال تست آ/ب در مرحله اول شماره ارسالی و گروه مخاطب‌های خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای درستی خروجی تست، افراد انتخاب شده باید بیشتر از تعداد تعیین شده باشند.
2 - در مرحله دوم ساخت تست، می‌توانید تا ۵ دسته ارسال بسازید و برای آنها نام‌گذاری کنید. این دسته‌بندی‌ها به صورت تصادفی از افراد گروه انتخاب شده و ارسال می‌شوند.
برای نمونه، اگر کسب و کار آ بخواهد رفتار مخاطب‌های خود را برای دو مدل بازاریابی متفاوت پیدا کند، نام دسته اول را تخفیف ۱۰٪ و نام دسته دوم را ارسال رایگان می‌گذارد. حال متن‌هایی متناسب با استراتژی گفته شده برای هر دسته می‌نویسد.
یک ویژگی جدید که ارسال آ/ب در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان ساخت لینک کوتاه در متن است. ‌
لینک مورد نظر خود را در بخش شخصی سازی وارد کنید، دکمه تبدیل را بزنید و سپس با توجه به نیاز خود در متن از لینک کوتاه استفاده کنید.
لینک کوتاه ارسالی برای هر مخاطب متفاوت است و شما می‌توانید در بخش آمار و آنالیز کمپین بررسی کنید، کدام متن کاربرهای شما را به زدن لینک بیشتر ترغیب کرده است.
شما می‌توانید درصد پذیرنده‌های تست را نیز متناسب با استراتژی خود کم و زیاد کنید. برای نمونه بین ۱۰ درصد تخفیف و ارسال رایگان، اگر امکان ارسال رایگان برای یک کسب و کار سخت‌تر باشد، می‌تواند متن آن را به ۴۰٪ مخاطب‌های خود ارسال کند و در این صورت ۶۰٪ مخاطب‌ها پیام ۱۰٪ تخفیف را دریافت می‌کنند.
3 - در مرحله سوم می‌توانید برای کمپین خود نام تعیین کنید و سپس توضیحات مربوطه با کمپین را بنویسید. این توضیحات می‌تواند همیشه به شما کمک کند که بدانید انتظارات شما از کمپین چه بوده است و آن را با خروجی مقایسه کنید.
می‌توانید برای هر کدام از دسته‌های ارسال یک زمان متفاوت تعیین کنید. در این صورت می‌توانید حتی رفتار مخاطب‌های خود در مقابل یک پیام در زمان‌های دریافتی متفاوت را نیز بررسی کنید.
4 - در مرحله نهایی هم می‌توانید یک پیش نمایش از ارسال‌ها و زمان‌های ارسال ببینید و در صورت نیاز بخش‌های مورد نظر را ویرایش کنید.
نتایج ارسال در بخش گزارشات کمپین‌ها، آنالیز آ/ب تست قابل مشاهده است.

گزارش‌ های ارسال و دریافت:
این بخش شامل ۳ قسمت گزارش های روز، گزارش های آرشیو و گزارش ارسال کمپین ها می باشد.

گزارش های روز
می‌توانید گزارشات ارسال و دریافت خود در 24 ساعت گذشته را مشاهده کنید.
در قسمت گزارش دریافتی می‌توانید پیام‌های دریافتی خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز یک خروجی از آن‌ها بگیرید.
اگر پیام‌های خود را از طریق ارسال پیامک ساده ارسال کرده باشید، می توانید گزارش آن را در قسمت گزارش ارسال ساده مشاهده کنید. گزارش ارسال های هوشمند نیز برای پیامک هایی است که از بخش ارسال هوشمند ارسال کرده اید. اگر ارسال‌های شما از طریق وب سرویس بوده است. گزارش‌های آن در قسمت گزارش ارسال وب سرویس قرار می‌گیرد. همچنین گزارش ارسال های بانک شماره در قسمت مشخص شده قابل دیدن است.
شما می‌توانید از تمامی گزارش‌ها در همه بخش ها خروجی اکسل بگیرید.

گزارش‌های آرشیو
اگر ارسال‌ها و دریافت‌های شما برای بیشتر از ۲۴ ساعت قبل است، برای مشاهده آن‌ها باید به قسمت گزارش‌های آرشیو مراجعه کنید. گزارشات شما تا ۶ ماه در قسمت گزارش‌های آرشیو نگهداری خواهد شد.
برای دیدن آرشیو گزارش‌های ارسالی بر روی گزارش کلی ارسال کلیک کنید. شما با زدن بر روی دکمه فیلتر که در سمت راست بالا قرار دارد، می‌توانید گزارشات را بر اساس نوع ارسال و زمان ارسال فیلتر کرده و فقط گزارشات مورد نظر خودتان را مشاهده کنید.

گزارش ارسال کمپین ها
در قسمت گزارش کمپین می توانید گزارش دریافتی مربوط به کمپین های ساخته شده را مشاهده و ویرایش کنید و درصورت لزوم از آن ها خروجی بگیرید.
همچنین در بخش شکست های ارسال میتوانید با رفع مشکل موجود تلاش برای تکرار ارسال کمپین انجام دهید.

مخاطبین
اگر می‌خواهید مخاطبین خود را در گروه‌های مختلفی در پنل کاربری اضافه کنید، می‌توانید از این قسمت استفاده نمایید. همچنین با قرار دادن مخاطبین در رویدادهای مختلف می توانید برای آن‌ها پیامک رویدادی ارسال کنید.
در قسمت مدیریت رویدادها می‌توانید رویدادهای متفاوت مانند تولد، تبریک عید و ... را ایجاد کنید.
برای ایجاد گروه مورد نظرتان نیز بر روی گزینه ایجاد گروه جدید کلیک کرده و اسم مورد نظرتان را بنویسید. سپس در مرحله بعد می‌توانید انتخاب کنید شماره‌های خود را به چه صورت در گروه اضافه کنید.
شما می‌توانید شماره‌های خود را به روش های زیر در گروه های مد نظر خود اضافه کنید :
وارد کردن به صورت تکی : اگر تنها یک مخاطب می‌خواهید اضافه کنید – در این صورت توانایی افزودن مشخصات مورد نیاز را برای مخاطب دارید
انتقال از گروه‌های دیگر : اگر شما چند گروه دارید و برخی یا تمام شماره‌های یک گروه را می‌خواهید به یک گروه دیگر انتقال دهید.
وارد کردن به صورت دستی : اگر لیستی از شماره مخاطبین خود را میخواهید به صورت دستی اضافه کنید

آپلود فایل
اگر فایلی از شماره‌ها به صورت اکسل یا قالب تکست دارید
در اضافه کردن مخاطب به صورت تکی بعد از وارد کردن اطلاعات کاربر شما می‌توانید انتخاب کنید که این کاربر به رویداد ساخته شده شما، اضافه شود یا خیر. و یا به طور کلی یک رویداد جدید اضافه کنید و این مخاطب به آن اضافه می‌شود.
همانطور که می‌بینید در سمت چپ هر گروه 4 گزینه می‌بینید. گزینه اول برای حذف کلی گروه، گزینه دوم برای ویرایش نام گروه، گزینه سوم برای مشاهده مخاطبین گروه و گزینه چهارم برای اضافه کردن مخاطبین جدید به گروه می‌باشد.
در سایر روش‌های اضافه کردن مخاطب به مخاطبین پس از اضافه شدن شماره‌های شما به مخاطبینتان، شما باید در لیست گروه‌ها گروه مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از مشاهده مخاطبین گروه مورد نظر با انتخاب هر شماره می‌توانیدآن شماره را حذف و یا با مشاهده اطلاعات شماره، اطلاعات آن‌ها را تغییر و یا به رویدادی ملحقشان کنید.

مدیریت رویداد ها
در این بخش می‌توانید رویدادهای متفاوت مانند تولد، تبریک عید و ... را ایجاد کنید. میتوانید تا ۱۰ رویداد برای مخاطب های خود تعریف کنید. بعد از ایجاد رویدادها با دو گزینه‌ای که سمت چپ هر رویداد وجود دارد می‌توانید اسم آن را ویرایش و یا به طور کل حذف کنید.

منشی پیامکی
عملکرد منشی پیامکی به این صورت است که در جواب پیام دریافتی از سمت مخاطب شما یک پیام از قبل تعیین شده توسط شما را ارسال می‌کند.
برای فعال کردن ماژول منشی پیامکی می‌توانید بر روی کلید سبز رنگ سمت چپ در قسمت منشی پیامکی کلیک کرده و یک عنوان برای آن انتخاب کنید. این عنوان را فقط شما می‌بینید و برای مدیریت بیشتر ماژول است و بعد در قسمت پایین عنوان، شماره پیامکی خود را انتخاب ‌کنید.
حالا شما در سمت چپ خود دو عملگر می‌بینید. عملگر پاسخگوی خودکار که در این عملگر برای تمامی پیام های دریافتی بدون محدودیت پاسخ مشخص شده ارسال می‌شود و عملگر پارامتریک که در این عملگر فقط برای پارامتری که شما در نظر گرفته‌اید، پیام ارسال می‌شود.

اگر بعد از تنظیم عملگر منشی پیامکی اگر وارد قسمت ماژول منشی پیامکی شوید. می‌توانید رکورد منشی پیامکی خود را با عنوانی که خودتان انتخاب کرده‌اید، مشاهده کنید. اطلاعات کلی مثل عملگرهای فعال، تعداد پیام دریافتی و شماره خط گیرنده در این قسمت قابل مشاهده هستند.
در سمت چپ هر رکورد 4 گزینه وجود دارد. گزینه اول که چشم(مشاهده) است، برای مشاهده منشی پیامکی شما است. زمانی که روی آن کلیک می‌کنید، می‌توانید عملگرهای فعالتان را ببینید و آن ها را حذف یا ویرایش کنید. و یا یک عملگر جدید ایجاد کنید. گزینه دوم که شبیه به نمودار آمار است، برای مشاهده گزارش روزانه منشی پیامکی شما است. گزینه سوم برای اصلاح منشی پیامکی است که شما می‌توانید عنوان و شماره دریافتی را تغییر دهید. و آخرین گزینه برای حذف منشی پیامکی است.

عملگر پاسخگوی خودکار
در تنظیمات عملگر پاسخگوی خودکار در مرحله اول شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید پیامک مشخص شده از شماره خودتان برود یا خط های خدماتی موجود و بعد از آن بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کرده و متنی که می‌خواهید در جواب پیام دریافتی ارسال شود را می‌نویسید. در مرحله آخر شما یک پیش نمایش از تنظیمات و متن ارسالی خود مشاهده می‌کنید که با زدن گزینه تایید و ایجاد، منشی پیامکی شما فعال می‌شود.

عملگر پارامتریک
در تنظیمات عملگر پارامتریک در مرحله اول پارامتر های مورد نظر خود را وارد کنید. به طور مثال شما می‌خواهید با دریافت گزینه 1 ، پاسخی برای کاربرانتان ارسال شود. پس در این قسمت عدد 1 را وارد می‌کنید و بعد از آن باید شماره پاسخگو را مشخص کنید که می‌خواهید با شماره خودتان یا از خط‌های خدماتی ارسال شود. در قسمت سوم شما می‌توانید مخاطبین خود را محدود کنید.
بعد از تنظیمات اولیه بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کرده و متن پاسخ خود را بنویسید. بعد از نوشتن متن و رفتن به مرحله بعد شما می‌توانید پیش فرض تنظیمات و متن خود را ببینید و با زدن گزینه تایید و ایجاد منشی پیامکی شما فعال شده است.

انتقال پیامک
کاربرد ماژول انتقال پیامک این است که شما بتوانید به پیامک های دریافتی روی خط پیامکی خود را به طرق مختلف دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید ایمیل، شماره موبایل و url مورد نظر خود را وارد کنید و پیامک های دریافتی شما به این سه گزینه ارسال شود. نحوه استفاده از ماژول انتقال پیامک به این صورت است که شما بر روی ماژول کلیک کرده و برای ایجاد انتقال دهنده پیامکی، وارد قسمت ایجاد انتقال پیامک می‌شوید.
برای این ماژول میتوانید دو عملگر پارامتریک و عملگر بدون پارامتر تعریف کنید.
برای تنظیمات این ماژول نیز بعد از زدن گزینه ایجاد انتقال پیامک یک عنوان و شماره گیرنده را انتخاب می‌کنید. حالا شما باید یک عملگر ایجاد کنید.

در قسمت اول باید پارامتری که می‌خواهید دریافت کنید را وارد کرده و مخاطبین خود را مشخص کنید. در صورتی که عملگر بدون پارامتر را تعریف کرده باشید نیازی به تعریف پارامتر نخواهد بود.
در ادامه نیاز است شما حداقل یکی از مراحل را انجام دهید تا ماژول ذخیره شود.

در مرحله دوم اگر می‌خواهید انتقال پیامک به موبایل صورت بگیرد. شماره‌ای که قرار است پیام را پاسخ دهد و همچنین شماره موبایل‌هایی که قرار است پیامک به آن‌ها انتقال پیدا کند را وارد می‌کنید. (حداکثر 5 شماره موبایل)

در مرحله سوم اگر شما می‌خواهید انتقال پیامک به ایمیلتان باشد، باید این مرحله را پر کنید و نهایتا تا 5 ایمیل می‌توانید وارد کنید. در قسمت چهارم نیز می توانیدurl مورد نظرتان را وارد نمایید.

و بعد از اتمام مراحل می‌توانید پیش نمایش انتقال پیامک را مشاهده کرده و بعد از زدن گزینه تایید و ایجاد عملگر ماژول انتقال پیامک انتقال دریافتی‌های شما فعال می‌شود. شما می‌توانید هر سه عملگر را فعال کنید و یا از یک یا دوتای آن‌ها استفاده کنید.
زمانی که عملگر انتقال پیامک خود را ایجاد کردید. می‌توانید در قسمت ماژول انتقال پیامک رکورد ایجاد شده خود را مشاهده کنید. در این قسمت نیز می‌توانید تعداد عملگر های فعال، پیام‌های دریافتی، وضعیت و شماره خط گیرنده را ببینید. در سمت چپ نیز 4 گزینه وجود دارد که گزینه اول برای مشاهده انتقال دهنده پیامکیتان است که می‌توانید عملگرهای خود را مشاهده، ویرایش و حذف کنید. گزینه دوم برای دیدن گزارش روزانه پیام‌های دریافتیان است و گزینه سوم برای ویرایش عنوان و شماره گیرنده است و با چهارمین گزینه شما می‌توانید رکورد فعال شده خود را حذف کنید.

ارسال سریع
ماژول ارسال سریع برای ارسال های وب سرویسی مانند ارسال کد تایید، رمز عبور، فراموشی رمز عبور، ثبت سفارش ، ثبت فاکتور و موارد این چنینی است.

- زمانی که بر روی ماژول ارسال سریع کلیک می‌کنید. در بالا گزینه‌ای برای تست ارسال سریع وجود دارد و در قسمت پایین شما می‌توانید گزارشات وب سرویسی از طریق ارسال سریع را مشاهده کنید.
- در سمت چپ و بالای تست ارسال سریع دو دکمه سبز رنگ وجود دارد که یکی از آن‌ها برای ایجاد و ویرایش قالب ارسال سریع است و دکمه دیگر برای انتخاب شماره فرستنده است.
- در قسمت انتخاب شماره فرستنده می‌توانید انتخاب کنید که از خطوط خدماتی و یا خطوط شخصی خودتان ارسال شود.
- در قسمت لیست قالب‌ها می‌توانید قالب‌هایی که در گذشته ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید.
- برای ایجاد قالب پس از وارد شدن در قسمت لیست قالب‌ها، افزودن قالب جدید را زده و عنوان قالب خود را انتخاب کرده و متن قالب را می‌نویسید. توجه داشته باشید که متغیرها و پارامترهای شما در متن باید به صورت #name# باشند. در آخر بر روی ذخیره قالب کلیک کنید.
- همچنین در لیست‌ قالب‌ها شما می‌توانید قالب‌های ایجاد شده خودتان را مشاهده کرده و در صورت نیاز قالبی را حذف کنید.

لیست کلید های API
لیستی از کلید‌های ساخته شده به‌ همراه عنوان و وضعیت آن‌ها وجود دارد که می‌توانید کلید جدید ایجاد کنید.

راهنمای API
راهنمای کامل استفاده از API های سامانه در این صفحه وجود دارد.

 

خرید شارژ
شما از 2 بخش قادر به افزایش شارژ حساب خود هستید:
از منوی خرید شارژ یا از دکمه افزایش اعتبار در منوی بالایی پنل.

پس از ورود به صفحه شارژ حساب کاربری، در کادر مبلغ می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کرده و با انتخاب گزینه پرداخت مستقیما به درگاه پرداخت وارد شوید.(حداقل مبلغ برای پرداخت 10 هزار تومان می‌باشد) حتی میتوانید تعداد پیامک مورد نیاز خود را نیز بنویسید و پنل به شما مبلغ ریالی معادل آن را نمایش میدهد.
همچنین در صورت نیاز می توانید با انتخاب پکیج‌های پیامکی در این صفحه از تخفیفات مشخص شده آن استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که به تمام مبالغ برای خرید پیامک مالیات برارزش افزوده و تبصره 6 بودجه کشور اضافه می‌گردد.

گزارشات مالی:
این بخش شامل سه گزینه : ( تراکنش‌های سامانه / پرداخت‌های من / پیش فاکتورها ) می باشد.

تراکنش‌های سامانه :
لیست تمامی تراکنش‌هایی که باعث تغییر شارژ حساب شما در سامانه می‌شود را می‌توانید مورد بررسی قرار دهید ، اعم از ارسال پیامک ، شارژ حساب ، بازگشت شارژ ارسال ناموفق و ....

پرداخت‌های من :
لیست تمام پرداخت‌های موفق و ناموفق در این بخش وجود دارد.

پیش فاکتورها :
در این بخش نیز میتوانید تمامی پیش فاکتورهایی که از مالی درخواست کرده بودید ( از طریق تماس تلفنی یا تیکت) مشاهده نمایید
فیلتر : از این بخش می‌توانید براساس فیلترهای مختلف جستجو نمایید.
خروجی : از گزینه خروجی می‌توانید خروجی فایل اکسل گزارش را دریافت نمایید.

سفارش شماره
ازاین بخش می توانید خط پیامکی مورد نظرتان را خریداری نمایید.
(دقت نمایید خطوط 10 الی 14 رقمی به این صورت قابل سفارش هستند و برای خرید خطوط کوتاه تر باید در ساعات اداری تیکت ثبت کرده تا از اپراتور استعلام گرفته شود)

پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ سفارش شماره ، میتوانید شماره های 1000 یا 3000 را استعلام گرفته و در صورت آزاد بودن خریداری نمایید

سفارش خط 1000
بعد از کلیک بر روی سفارش خط 1000 مرحله بعد را زده ، سپس طول رقم های مد نظر خود را انتخاب کرده و مرحله بعد را بزنید. در این مرحله میتوانید هم سفارش شماره دلخواه بدهید و هم شماره غیر سفارشی بخرید . در صورتی که رقم بعد از 1000 برای شما حائز اهمیت است ، سفارشی را کلیک کرده مابقی ارقام را بنویسید ، در غیر این صورت روی غیر سفارشی کلیک کرده و سپس دکمه ثبت سفارش شماره را بزنید.
در مرحله بعد سیستم آزاد بودن یا نبودن شماره را به شما اعلام میکند و در صورت تمایل میتوانید آن را خریداری نمایید. یا اینکه با زدن لغو خرید ، استعلام خود را حذف نمایید.

سفارش خط 3000
بعد از کلیک بر روی سفارش خط 3000 مرحله بعد را زده ، طول ارقام مد نظر خود را کلیک کنید و به مرحله بعد بروید ، حال باید یکی از پیش شماره ها را انتخاب نمایید و باقی ارقام را به دلخواه خود تایپ کنید ، سپس دکمه ثبت سفارش شماره را بزنید. در مرحله بعد سیستم آزاد بودن یا نبودن شماره را به شما اعلام میکند و در صورت تمایل میتوانید آن را خریداری نمایید. یا اینکه با زدن لغو خرید ، استعلام خود را حذف نمایید.

دقت داشته باشید که پس ازسفارش خط ، ثبت و تایید نهایی خط شما در اپراتور 30 الی 45 دقیقه ممکن است زمان بر باشد.

در صورتی که شماره قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد خطای مقابل را نمایش می دهد. (متاسفیم، این شماره آزاد نیست. لطفا شماره جدید وارد کنید.)

شماره‌های من
در این بخش تمام خطوط هدیه و خریداری شده شما قابل مشاهده ات.
اگر تعداد خطوط شما بالاست از گزینه فیلتر می توانید خطوط مورد نظرتان را راحت تر دسته بنده کنید.
از قسمت خروجی نیز به راحتی با یک کلیک فایل اکسل شماره ها برای شما دانلود می شود.
همچنین در این بخش میتوانید شماره‌ای را بعنوان پیش‌فرض برای ارسال های خود انتخاب کنید.

تیکت

ابتدا در بخش تیکت لیستی از تیکت‌هایی که در گذشته ثبت کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید وضعیت تیکت‌ها را مشاهده کنید و اگر می‌خواهید در ادامه تیکت قبلی باز هم تیکتی ارسال کنید، روی رکورد تیکت موردنظرتان بر روی گزینه سمت چپ که شبیه چشم است کلیک کرده و بعد روی گزینه سبز رنگ پاسخ کلیک کرده،  سوال خود را نوشته و ارسال کنید.

همچنین برای بستن تیکت وارد تیکت مورد نظر خود شوید و بر روی بستن تیکت که قرمز رنگ است، کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر بعد از پیام خود و قبل از اینکه از سمت ادمین پاسخی داده شود تیکت را ببندید، تیکت شما برای ادمین ارسال نخواهد شد.

برای ایجاد تیکت جدید نیز بر روی گزینه ایجاد تیکت جدید که درسمت چپ و بالای بخش تیکت وجود دارد، کلیک کنید. یک عنوان برای تیکت خود انتخاب کرده و در قسمت مربوط به بخش، بخش مورد نیازتان را انتخاب کنید. سپس متن پیام را نوشته و گزینه ارسال تیکت را فشار دهید.

اگر تیکت شما پاسخ داده شود، در قسمت اعلانات برای شما مشخص خواهد شد، همچنین وضعیت آن به پاسخ ادمین تغییر خواهد کرد.

اگر شما نیاز دارید فایلی برای ادمین آپلود کنید، این مسئله را داخل تیکت توضیح دهید تا ادمین به شما اجازه دسترسی آپلود فایل بدهد. پس از اینکه این اجازه داده شد، شما می‌توانید در همان تیکت‌ فایل‌های خود را آپلود کنید. دقت داشته باشید که فرمت فایل‌های شما باید یکی از فرمت های xls - xlsx - jpeg - jpg - png  باشد.

پروفایل

مشخصات حساب
از این بخش میتوانید مشخصات فردی خود را ببینید.

تنظیمات حساب کاربری
این بخش تنظیمات کاملی از حساب کاربری شما را نشان می دهد.

تصویر پروفایل
با کلیک بر روی آیکون دوربین میتوانید تصویر مورد نظر خود را برای کاربریتان انتخاب نمایید.
(حداکثر حجم مجاز تصویر 1 مگابایت میباشد. فرمت های قابل پشتیبانی : JPG, PNG, JPEG )

اطلاعات ورود
شما می‌توانید اطلاعات ورود حساب کاربری خود را از این بخش مورد بررسی قرار دهید.

تغییر ایمیل
ایمیل خود را برای دریافت اطلاع رسانی ها و فاکتور های حساب کاربری خود تایید کنید.

تغییر رمزعبور
به دلایل امنیتی هر چند ماه یکبار رمز عبور خود را عوض کنید، رمز عبور قوی انتخاب کنید.

غیرفعال سازی حساب کاربری
از این بخش میتوانید با ذکر دلیل درخواست غیرفعالسازی حساب کاربری خود را داشته باشد ، در صورت غیر فعال سازی حساب کاربری ، تمام فعالیت سامانه شما متوقف میشود.

راهنمای استفاده از سامانه پیامک SMS.IR

داشبورد
در ابن بخش می‌توانید یک آمارکلی از ارسال‌ها و دریافتی‌های خود در هر روز را ببینید. همچنین یک جدول آماری از گزارشات ارسال و دریافت 7 روز آخر را نیز می‌توانید مشاهده کنید که پیامک‌های دریافتی با رنگ آبی و پیامک‌های ارسالی با رنگ صورتی مشخص هستند.
پایین همین صفحه در بخش چپ، دو گزینه انتقادات و پیشنهادات و قوانین و حریم خصوصی را قابل مشاهده هستند.

انتقادات و پیشنهادات:
اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید میتوانید در هر لحظه با زدن بر روی کلمه انتقادات و پیشنهادات، متن خود را نوشته و گزینه ارسال را بزنید.

قوانین استفاده:
با کلیک بر روی قوانین و خریم خصوصی نیز، میتوانید قوانین استفاده از پنل را مطالعه نمایید. توجه نمایید ممکن است این قوانین با اطلاعرسانی تغییر نماید.

اعلان های سیستمی:
اعلان‌هایی مانند تایید ثبت فیش، منقضی شدن رزرو خط و کمبود اعتبار را می‌توانید در این بخش ببینید.

اعلان های ادمین:
اعلان‌هایی مانند بازگشت اعتبار، عدم ثبت فیش و یا ارسال را می‌توانید به‌همراه دلیل ذکر شده توسط ادمین در این بخش وجود دارند.

ارسال ساده:
ارسال های ساده سریعترین نوع ارسال در سامانه هستند. این مدل ارسال ها، ارسال هایی هستند که صرفا نیاز دارید در لحظه انجام دهید، اطلاع رسانی ها، ارسال پیام به افراد خاص‌ در گروه های مخاطبین و همچنین قابلیت ارسال به افرادی که حتی در لیست مخاطبین شما قرار ندارند از ویژگی های ارسال ساده در سامانه هستند.
در ارسال ساده با توجه به تعداد مخاطبین خود یکی از چهار گزینه موجود یعنی: به یک مخاطب، از لیست مخاطبین(کسانی که قبلا در قسمت مخاطبین ثبت شده‌اند)، وارد کردن به صورت دستی(اگر می‌خواهید چند شماره را به صورت دستی وارد کنید) و آپلود فایل( اگر فایل مخاطبین را می‌خواهید در این بخش وارد کنید) را انتخاب کرده و ارسال خود را انجام می‌دهید.

ارسال به یک مخاطب:
این ارسال هنگامی مورد نیاز است که شما میخواهید صرفا به یک فرد که شماره او را دارید ارسال انجام دهید.
در مرحله اول شماره ارسال کننده را انتخاب کنید و در مربع کناری شماره‌ شخصی را که قرار است پیام دریافت کند را وارد کنید. در مستطیل بزرگ پایین نیز متن موردنظرتان را یادداشت کنید؛ سپس بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.
در این مرحله شما خلاصه‌‌ای از اطلاعات ارسال را مشاهده می‌کنید، اگر به اندازه کافی شارژ نداشته باشید، یک گزینه برای افزایش اعتبار برای شما باز خواهد شد و اگر شارژ داشته باشید با زدن گزینه تایید و ارسال پیام شما فرستاده خواهد شد.

ارسال از لیست مخاطبین:
این ارسال ها هنگامی مورد استفاده قرار میگیرند که شما بخواهید به کل و یا تعدادی از افراد یک یا چند گروه از مخاطب های خود ارسال‌ای ساده و در لحظه داشته باشید.
در مرحله اول شماره گیرنده و گروه مخاطبین و شماره‌هایی که قرار است از آن گروه دریافت کنند(کل شماره‌ها و یا تعدادی از آن ها) را می‌توانید انتخاب کنید و بعد از وارد شدن به مرحله بعد، خلاصه ای از اطلاعات ارسال را مشاهده خواهید کرد و بعد از گزینه تایید و ارسال پیام شما در صف تایید ارسال قرار می‌گیرد. پس از تایید پیام شما توسط ادمین‌ها پیام شما به گیرندگان ارسال می‌شود.

ارسال با وارد کردن به صورت دستی:
یکی از استفاده های این مدل از ارسال ساده این است که شما قصد ارسال پیامک به چند شماره که در لیست مخاطب های شما نیستند و یا آنها را میخواهید در لحظه وارد سامانه کنید را دارید.
از انتخاب شماره ارسال کننده، شما می‌توانید شماره گیرندگان را وارد کنید. دقت کنید که بین هر دو شماره کاما ( ، ) گذاشته و یا گزینه اینتر را بزنید. پس از وارد شدن به مرحله بعد متن پیام خود را نوشته و وارد مرحله آخر شوید. در مرحله آخر خلاصه‌ای از اطلاعات ارسال را مشاهده می‌کنید که با زدن گزینه تایید و ارسال پیام شما ارسال خواهد شد.

ارسال ساده از بخش آپلود فایل:
از متداول ترین استفاده ها برای این مدل ارسال هنگامی است که شما یک لیست بصورت فایل اکسل و یا تکست از افرادی که میخواهید به آنها پیامک ارسال کنید را دارید.
شما می‌توانید از دو فایل اکسل یا تکست استفاده کنید، همانطور که می‌بینید نمونه هر دو وجود دارد، می‌توانید دانلود کرده و شماره‌های خود را در آن‌ها وارد کنید. دقت داشته باشید فایلی که می‌خواهید بارگذاری کنید، حتما فرمت آن‌ها txt,xlx,xlsx باشد. و اعداد وارد شده در فایل‌ها حتما انگلیسی باشند. سپس وارد مرحله بعد شوید متن مورد نظرتان را نوشته و در مرحله آخر بعد از دیدن خلاصه مشخصات ارسال بر روی گزینه تایید و ارسال کلیک کنید.

ارسال به بانک شماره
این بخش سامانه چند بانک شماره متفاوت دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان از این بانک‌ها استفاده کنید.
ارسال به تفکیک شهر و استان به شما این قابلیت را می‌دهد تا با توجه به نیاز و کسب‌کار خود به شهرهای هر استان ارسال داشته باشید.
ارسال به تفکیک شهر و کد پستی به شما این قابلیت را می‌دهد تا به مناطق پستی تعیین شده در شهرهای موجود ارسال داشته باشید.
ارسال به تفکیک اصناف استانی به شما این قابلیت را می‌دهد تا با توجه به استان، صنف مورد نظر را انتخاب کنید.
ارسال به تفکیک اصناف کشوری این قابلیت را به شما می‌دهد تا به صنف های مختلف و زیر شاخه‌های آنها ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک استان و شهر:
این بانک شماره ارسال پیام‌های شما را به شماره‌های دائمی و اعتباری شهرهای مورد نظر ارسال می‌کند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید شهرهای استان قابل مشاهده هستند. با کلیک بر روی نام شهر می‌توانید میان شماره‌های دائمی و اعتباری شهر انتخاب کنید.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
همچنین می‌توانید از استان‌های مختلف شهر‌های مختلف را انتخاب کنید.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال خود نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره‌ها به صورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک شهر و کد پستی:
این مدل ارسال‎ها پیام‌های شما را به یک محدوده با کدپستی ثبت شده ارسال می‌کند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید منطقه‌های پستی و محدوده‌ها مشخص هستند و می‌توانید محدوده و یا کد پستی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
همچنین می‌توانید از استان‌های مختلف کدپستی مناطق مختلف را انتخاب کنید.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال، نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره ها بصورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک اصناف استانی:
این مدل ارسال ها پیام های شما را به اصناف انتخابی در یک یا چند استان ارسال میکند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی استان مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید صنف های موجود در آن استان مشخص هستند و می‌توانید از هر استان که می‌خواهید به هر تعداد صنف ارسال داشته باشید.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال خود نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره‌ها بصورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال به تفکیک اصناف کشوری:
این مدل ارسال‌ها پیام‌های شما را به اصناف انتخابی و یا زیر دسته‌های آن‌ها ارسال می‌کند.
در مرحله اول شماره خود را انتخاب کنید و سپس بر روی صنف مورد نظر کلیک کنید. در ستون جدید زیر مجموعه‌های صنف انتخاب شده به ‌نمایش در می‌آیند.
اگر بر روی مربع پشت هر نام کلیک شود، تمامی زیر مجموعه‌های آن با هم انتخاب می‌شوند.
همچنین می‌توانید از صنف‌های مختلف زیر مجموعه‌های مختلف را انتخاب کنید.
در مرحله دوم متن پیامک ارسالی خود را با هدف انتخاب شده در مرحله اول می‌توانید بنویسید.
در مرحله سوم می‌توانید برای ارسال خود نام و زمان ارسال را تعیین کنید.
همچنین با توجه به هدف و میزان شارژتان می‌توانید به کل و یا تعدادی از شماره‌ها بصورت تصادفی و یا ترتیبی ارسال داشته باشید.

ارسال هوشمند
ارسال های هوشمند با دریافت یک فایل از شما انجام میشوند و بصورت هوشمندانه اطلاعات فایل را به مخاطب های شما ارسال میکنند. در قسمت ارسال هوشمند شما با دو روش ارسال هوشمند پارامتریک و هوشمند متناظر روبه رو خواهید شد. اگر متن شما ثابت است و یک سری پارامتر مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ و ... قرار است متغیر باشد، اما می‌خواهید در یک مرحله به تمامی افراد ارسال کنید، شما باید از ارسال هوشمند پارامتریک استفاده کنید. اگر هم متن و هم مخاطبین شما متفاوت‌ هستند و می‌خواهید تمامی ارسال‎های شما در یک مرحله انجام شود باید از قسمت ارسال هوشمند متناظر استفاده کنید.

ارسال هوشمند پارامتریک
این نوع ارسال مناسب ارسال هایی است که متن شما ثابت است و یک سری پارامتر مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ و ... قرار است متغیر باشد، اما شما قصد دارید در یک مرحله به تمامی افراد ارسال کنید.
برای نمونه شما یک شرکت ارائه دهنده بیمه هستید و می‌خواهید اول ماه تاریخ سررسید تمامی افراد را ارسال کنید متن شما یک متن ثابت است اما نام و نام خانوادگی هر شخص متفاوت است پس شما باید از این روش ارسال استفاده کنید.
برای ارسال هوشمند پارامتریک، ابتدا شماره ارسال کننده را مشخص کنید و فایل نمونه را دانلود کرده و اطلاعات خود را در آن جای گذاری کنید. سپس فایل خود را آپلود کرده و وارد مرحله بعد شوید.
در مستطیل سمت راست متن پیام را نوشته و هرکجا که می‌خواهید از پارمترها استفاده کنید، بر روی پارمترهایی که در قسمت شخصی سازی نوشته شده است کلیک کنید. زمانی که متنتان کامل شد می‌توانید به مرحله بعد بروید. در این مرحله خلاصه‌ای از پیام را خواهید داد و با زدن بر روی گزینه تایید و ارسال پیام شما ارسال خواهد شد.

ارسال هوشمند متناظر
این نوع ارسال مناسب ارسال هایی است که در آن هم متن و هم مخاطبین شما متفاوت‌ هستند و می‌خواهید تمامی ارسال‎های شما در یک مرحله انجام شود. در این بخش بعد از انتخاب شماره فرستنده، فایل نمونه را دانلود کرده و بعد از وارد کردن اطلاعات خودتان در فایل نمونه، فایل را آپلود کنید، در مرحله بعدی شما خلاصه‌ای از اطلاعات پیام را مشاهده خواهید کرد. و با کلیک بر روی گزینه تایید و ارسال پیام شما ارسال خواهد شد.

ارسال کمپین
یکی از ویژه‌ترین امتیازات این پنل، ارسال و تعیین کمپین‌ها است. یکی از بهترین روش‌های ارسال برای بازاریابی پیامکی استفاده از امتیاز و روش ارسال کمپین‌ها است که شما می‌توانید با توجه به نیاز بازاریابی خود از یکی از کمپین‌های موجود استفاده کنید.
برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی، ارسال پیام‌های دوره‌ای، ارسال پیام در زمان مورد نظرتان، ارسال پیام‌ها با توجه به رویدادهای تعریف شده و مقایسه رفتار مخاطب‌هایتان از ویژگی‌های ارسال کمپین هستند.
اگر شما زمان کمپینتان تعیین شده است و می‌خواهید کمپین شما تنها یک بار اجرا شود، از کمپین ساده استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید یک متن را در دوره‌های زمانی مشخص به مخاطب‌های خود ارسال کنید، از کمپین دوره‌ای استفاده کنید. کمپین رویدادی برای ارسال پیامک به مخاطب‌هایی که رویداد برای آنها وجود دارد مناسب است.
کمپین آ/ب تست به شما اجازه می‌دهد تا ۵ متن را به یک گروه از مخاطب های خود ارسال کرده و بازخورد آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین متن ارسالی را بیابید و در کمپین‌های آینده استفاده کنید.

کمپین ساده
این روش برای کمپین‌هایی که قرار است یکبار انجام شوند مناسب است.
برای انجام ارسال در ابتدا شماره خود را انتخاب کنید و سپس گروه و یا گروه‌هایی از مخاطبین خود که قصد ارسال پیامک به آنها را دارید، انتخاب کنید.
در مرحله دوم می‌توانید متن پیامک خود را بنویسید. زمانی که در حال نوشتن یک کمپین هستید، به پیش‌نویس‌هایی که از پیش آماده کرده‌اید دسترسی دارید. همچنین می‌توانید از امکانات شخصی‌سازی شده در متن پیامک استفاده کنید. در این صورت اگر نام فردی در دفترچه مخاطبین ذخیره شده باشد، در پیامک نیز فراخوان می‌شود.
در مرحله سوم می‌توانید یک نام برای کمپین خود انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند در صفحه گزارش‌های کمپین ها به راحتی بتوانید این کمپین را پیدا کنید و نتیجه آن را ارزیابی کنید.
همچنین در این مرحله می‌توانید زمان ارسال پیام را تعیین کنید. پیام شما می‌تواند در لحظه و یا در یک زمان انتخاب شده تا ۱۰ روز آینده ارسال شود. ساعت و دقیقه ارسال هم توسط شما تعیین می‌شود.
در این مرحله شما خلاصه‌‌ای از اطلاعات ارسال را مشاهده می‌کنید، اگر به اندازه کافی شارژ نداشته باشید، یک گزینه برای افزایش اعتبار برای شما باز خواهد شد و اگر شارژ داشته باشید با زدن گزینه تایید و ارسال پیام شما فرستاده خواهد شد.

کمپین دوره‌ای
این روش ارسال برای کمپین‌هایی مناسب است که قرار به صورت دوره‌ای ارسال شود، به طور نمونه شنبه اول هر ماه و یا هر سه‌شنبه قرار است اطلاعاتی برای مخاطبین ارسال شود.
برای انجام ارسال در ابتدا شماره خود را انتخاب کنید و سپس گروه و یا گروه‌هایی از مخاطبین خود را که قصد ارسال پیامک به آنها را دارید را انتخاب کنید.
در مرحله دوم می‌توانید متن پیامک خود را بنویسید. همانطور که گفته شد زمانیکه در حال نوشتن یک کمپین هستید، دسترسی به پیش‌نویس‌هایی که از پیش آماده کرده‌اید نیز دارید. همچنین می‌توانید از امکانات شخصی‌سازی در متن پیامک استفاده کنید. در این صورت اگر نام فردی در دفترچه مخاطبین ذخیره شده باشد در پیامک نیز فراخوان میشود.
در مرحله سوم می‌توانید یک نام برای کمپین خود انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند در صفحه گزارش‌های کمپین‌ها به راحتی بتوانید این کمپین را پیدا کرده و نتیجه آن را ارزیابی کنید.
در قدم بعد شما می‌توانید بازه زمانی ارسالی کمپین خود را انتخاب کنید. این بازه می‌تواند برای همیشه باشد و یا در یک بازه زمانی که تاریخ ابتدا و انتهای آن را وارد می‌کنید.
سپس می‌توانید تعیین کنید که پیام‌های شما به صورت روزشمار و یا در روز (روزهای) خاص در طول هفته ارسال شود. شما همچنین باید ساعت ارسالی را نیز تعریف کنید.

کمپین رویدادی
این کمپین مناسب پیام‌هایی است که در رویدادهای تعریف شده برای مخاطب‌های شما ارسال می‌شود.
کمپین رویدادی به این صورت کار می‌کند که هر روز صبح رویدادهای تعیین شده برای مخاطب‌های گروه انتخاب شده را بررسی می‌کند و در صورت وجود رویداد در آن روز متن پیامک تعریف شده توسط شما برای آن رویداد را به کاربر ارسال می‌کند.
برای ارسال پیام در ابتدا شماره خود را انتخاب کنید و سپس گروه و یا گروه‌هایی از مخاطبین خود را که قصد دارید، انتخاب کنید.
سپس می‌توانید متن کمپین را با توجه به رویداد‌ی که می‌خواهید در آن ارسال داشته باشید بنویسید. برای نمونه اگر رویداد تولد را برای مخاطب های خود تعریف کرده‌اید متن تبریک تولد بنویسید. شما به قسمت پیش‌نویس‌ها و شخصی‌سازی‌ها نیز برای نوشتن متن دسترسی دارید.
در مرحله سوم می‌توانید یک نام برای کمپین خود بگذارید، پیشنهاد ما این است که نام رویداد مورد نظر را برای اسم بگذارید. در این صورت می‌توانید گزارشات کمپین را راحت‌تر پیدا کنید.
قدم بعد تعیین بازه زمان ارسال است. شما می‌توانید برای همیشه و یا در یک بازه زمانی خاص با توجه به استراتژی بازاریابی خود ارسال داشته باشید.
در قدم آخر هم رویداد مورد نظر را انتخاب کرده و در صورت نیاز می‌توانید یک رویداد جدید ایجاد کنید و بعدا اطلاعات تاریخ رویداد را به مخاطب‌های خود اضافه کنید.

کمپین A/B Test
این مدل از کمپین‌ها مناسب بررسی رفتاری مخاطب‌های شما هستند و در واقع شما می‌توانید با آزمون و خطا به بهترین روش مارکتینگ برای ارتباط گرفتن با مخاطب‌های خود دست یابید.
در کمپین آ/ب تست می‌توانید تا ۵ متن متفاوت را به صورت اتفاقی به مخاطب‌های خود ارسال کنید و با توجه به رفتار و بازخورد آنها کمپین‌های بعدی خود را اجرا کنید.
توجه داشته باشید، برای صحت عملکرد تست، اطلاعات مخاطب‌ها در گروه‌های مخاطبین شما ذخیره می‌شود و اگر ارسال تست آ را برای آینده برنامه ریزی کرده‌اید، در صورت ایجاد تغییرات در گروه مخاطبین، حذف و یا افزودن افراد جدید، تغییرات ایجاد شده در ارسال اعمال نمی‌شوند.
1 - برای ارسال تست آ/ب در مرحله اول شماره ارسالی و گروه مخاطب‌های خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای درستی خروجی تست، افراد انتخاب شده باید بیشتر از تعداد تعیین شده باشند.
2 - در مرحله دوم ساخت تست، می‌توانید تا ۵ دسته ارسال بسازید و برای آنها نام‌گذاری کنید. این دسته‌بندی‌ها به صورت تصادفی از افراد گروه انتخاب شده و ارسال می‌شوند.
برای نمونه، اگر کسب و کار آ بخواهد رفتار مخاطب‌های خود را برای دو مدل بازاریابی متفاوت پیدا کند، نام دسته اول را تخفیف ۱۰٪ و نام دسته دوم را ارسال رایگان می‌گذارد. حال متن‌هایی متناسب با استراتژی گفته شده برای هر دسته می‌نویسد.
یک ویژگی جدید که ارسال آ/ب در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان ساخت لینک کوتاه در متن است. ‌
لینک مورد نظر خود را در بخش شخصی سازی وارد کنید، دکمه تبدیل را بزنید و سپس با توجه به نیاز خود در متن از لینک کوتاه استفاده کنید.
لینک کوتاه ارسالی برای هر مخاطب متفاوت است و شما می‌توانید در بخش آمار و آنالیز کمپین بررسی کنید، کدام متن کاربرهای شما را به زدن لینک بیشتر ترغیب کرده است.
شما می‌توانید درصد پذیرنده‌های تست را نیز متناسب با استراتژی خود کم و زیاد کنید. برای نمونه بین ۱۰ درصد تخفیف و ارسال رایگان، اگر امکان ارسال رایگان برای یک کسب و کار سخت‌تر باشد، می‌تواند متن آن را به ۴۰٪ مخاطب‌های خود ارسال کند و در این صورت ۶۰٪ مخاطب‌ها پیام ۱۰٪ تخفیف را دریافت می‌کنند.
3 - در مرحله سوم می‌توانید برای کمپین خود نام تعیین کنید و سپس توضیحات مربوطه با کمپین را بنویسید. این توضیحات می‌تواند همیشه به شما کمک کند که بدانید انتظارات شما از کمپین چه بوده است و آن را با خروجی مقایسه کنید.
می‌توانید برای هر کدام از دسته‌های ارسال یک زمان متفاوت تعیین کنید. در این صورت می‌توانید حتی رفتار مخاطب‌های خود در مقابل یک پیام در زمان‌های دریافتی متفاوت را نیز بررسی کنید.
4 - در مرحله نهایی هم می‌توانید یک پیش نمایش از ارسال‌ها و زمان‌های ارسال ببینید و در صورت نیاز بخش‌های مورد نظر را ویرایش کنید.
نتایج ارسال در بخش گزارشات کمپین‌ها، آنالیز آ/ب تست قابل مشاهده است.

گزارش‌ های ارسال و دریافت:
این بخش شامل ۳ قسمت گزارش های روز، گزارش های آرشیو و گزارش ارسال کمپین ها می باشد.

گزارش های روز
می‌توانید گزارشات ارسال و دریافت خود در 24 ساعت گذشته را مشاهده کنید.
در قسمت گزارش دریافتی می‌توانید پیام‌های دریافتی خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز یک خروجی از آن‌ها بگیرید.
اگر پیام‌های خود را از طریق ارسال پیامک ساده ارسال کرده باشید، می توانید گزارش آن را در قسمت گزارش ارسال ساده مشاهده کنید. گزارش ارسال های هوشمند نیز برای پیامک هایی است که از بخش ارسال هوشمند ارسال کرده اید. اگر ارسال‌های شما از طریق وب سرویس بوده است. گزارش‌های آن در قسمت گزارش ارسال وب سرویس قرار می‌گیرد. همچنین گزارش ارسال های بانک شماره در قسمت مشخص شده قابل دیدن است.
شما می‌توانید از تمامی گزارش‌ها در همه بخش ها خروجی اکسل بگیرید.

گزارش‌های آرشیو
اگر ارسال‌ها و دریافت‌های شما برای بیشتر از ۲۴ ساعت قبل است، برای مشاهده آن‌ها باید به قسمت گزارش‌های آرشیو مراجعه کنید. گزارشات شما تا ۶ ماه در قسمت گزارش‌های آرشیو نگهداری خواهد شد.
برای دیدن آرشیو گزارش‌های ارسالی بر روی گزارش کلی ارسال کلیک کنید. شما با زدن بر روی دکمه فیلتر که در سمت راست بالا قرار دارد، می‌توانید گزارشات را بر اساس نوع ارسال و زمان ارسال فیلتر کرده و فقط گزارشات مورد نظر خودتان را مشاهده کنید.

گزارش ارسال کمپین ها
در قسمت گزارش کمپین می توانید گزارش دریافتی مربوط به کمپین های ساخته شده را مشاهده و ویرایش کنید و درصورت لزوم از آن ها خروجی بگیرید.
همچنین در بخش شکست های ارسال میتوانید با رفع مشکل موجود تلاش برای تکرار ارسال کمپین انجام دهید.

مخاطبین
اگر می‌خواهید مخاطبین خود را در گروه‌های مختلفی در پنل کاربری اضافه کنید، می‌توانید از این قسمت استفاده نمایید. همچنین با قرار دادن مخاطبین در رویدادهای مختلف می توانید برای آن‌ها پیامک رویدادی ارسال کنید.
در قسمت مدیریت رویدادها می‌توانید رویدادهای متفاوت مانند تولد، تبریک عید و ... را ایجاد کنید.
برای ایجاد گروه مورد نظرتان نیز بر روی گزینه ایجاد گروه جدید کلیک کرده و اسم مورد نظرتان را بنویسید. سپس در مرحله بعد می‌توانید انتخاب کنید شماره‌های خود را به چه صورت در گروه اضافه کنید.
شما می‌توانید شماره‌های خود را به روش های زیر در گروه های مد نظر خود اضافه کنید :
وارد کردن به صورت تکی : اگر تنها یک مخاطب می‌خواهید اضافه کنید – در این صورت توانایی افزودن مشخصات مورد نیاز را برای مخاطب دارید
انتقال از گروه‌های دیگر : اگر شما چند گروه دارید و برخی یا تمام شماره‌های یک گروه را می‌خواهید به یک گروه دیگر انتقال دهید.
وارد کردن به صورت دستی : اگر لیستی از شماره مخاطبین خود را میخواهید به صورت دستی اضافه کنید

آپلود فایل
اگر فایلی از شماره‌ها به صورت اکسل یا قالب تکست دارید
در اضافه کردن مخاطب به صورت تکی بعد از وارد کردن اطلاعات کاربر شما می‌توانید انتخاب کنید که این کاربر به رویداد ساخته شده شما، اضافه شود یا خیر. و یا به طور کلی یک رویداد جدید اضافه کنید و این مخاطب به آن اضافه می‌شود.
همانطور که می‌بینید در سمت چپ هر گروه 4 گزینه می‌بینید. گزینه اول برای حذف کلی گروه، گزینه دوم برای ویرایش نام گروه، گزینه سوم برای مشاهده مخاطبین گروه و گزینه چهارم برای اضافه کردن مخاطبین جدید به گروه می‌باشد.
در سایر روش‌های اضافه کردن مخاطب به مخاطبین پس از اضافه شدن شماره‌های شما به مخاطبینتان، شما باید در لیست گروه‌ها گروه مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از مشاهده مخاطبین گروه مورد نظر با انتخاب هر شماره می‌توانیدآن شماره را حذف و یا با مشاهده اطلاعات شماره، اطلاعات آن‌ها را تغییر و یا به رویدادی ملحقشان کنید.

مدیریت رویداد ها
در این بخش می‌توانید رویدادهای متفاوت مانند تولد، تبریک عید و ... را ایجاد کنید. میتوانید تا ۱۰ رویداد برای مخاطب های خود تعریف کنید. بعد از ایجاد رویدادها با دو گزینه‌ای که سمت چپ هر رویداد وجود دارد می‌توانید اسم آن را ویرایش و یا به طور کل حذف کنید.

منشی پیامکی
عملکرد منشی پیامکی به این صورت است که در جواب پیام دریافتی از سمت مخاطب شما یک پیام از قبل تعیین شده توسط شما را ارسال می‌کند.
برای فعال کردن ماژول منشی پیامکی می‌توانید بر روی کلید سبز رنگ سمت چپ در قسمت منشی پیامکی کلیک کرده و یک عنوان برای آن انتخاب کنید. این عنوان را فقط شما می‌بینید و برای مدیریت بیشتر ماژول است و بعد در قسمت پایین عنوان، شماره پیامکی خود را انتخاب ‌کنید.
حالا شما در سمت چپ خود دو عملگر می‌بینید. عملگر پاسخگوی خودکار که در این عملگر برای تمامی پیام های دریافتی بدون محدودیت پاسخ مشخص شده ارسال می‌شود و عملگر پارامتریک که در این عملگر فقط برای پارامتری که شما در نظر گرفته‌اید، پیام ارسال می‌شود.

اگر بعد از تنظیم عملگر منشی پیامکی اگر وارد قسمت ماژول منشی پیامکی شوید. می‌توانید رکورد منشی پیامکی خود را با عنوانی که خودتان انتخاب کرده‌اید، مشاهده کنید. اطلاعات کلی مثل عملگرهای فعال، تعداد پیام دریافتی و شماره خط گیرنده در این قسمت قابل مشاهده هستند.
در سمت چپ هر رکورد 4 گزینه وجود دارد. گزینه اول که چشم(مشاهده) است، برای مشاهده منشی پیامکی شما است. زمانی که روی آن کلیک می‌کنید، می‌توانید عملگرهای فعالتان را ببینید و آن ها را حذف یا ویرایش کنید. و یا یک عملگر جدید ایجاد کنید. گزینه دوم که شبیه به نمودار آمار است، برای مشاهده گزارش روزانه منشی پیامکی شما است. گزینه سوم برای اصلاح منشی پیامکی است که شما می‌توانید عنوان و شماره دریافتی را تغییر دهید. و آخرین گزینه برای حذف منشی پیامکی است.

عملگر پاسخگوی خودکار
در تنظیمات عملگر پاسخگوی خودکار در مرحله اول شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید پیامک مشخص شده از شماره خودتان برود یا خط های خدماتی موجود و بعد از آن بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کرده و متنی که می‌خواهید در جواب پیام دریافتی ارسال شود را می‌نویسید. در مرحله آخر شما یک پیش نمایش از تنظیمات و متن ارسالی خود مشاهده می‌کنید که با زدن گزینه تایید و ایجاد، منشی پیامکی شما فعال می‌شود.

عملگر پارامتریک
در تنظیمات عملگر پارامتریک در مرحله اول پارامتر های مورد نظر خود را وارد کنید. به طور مثال شما می‌خواهید با دریافت گزینه 1 ، پاسخی برای کاربرانتان ارسال شود. پس در این قسمت عدد 1 را وارد می‌کنید و بعد از آن باید شماره پاسخگو را مشخص کنید که می‌خواهید با شماره خودتان یا از خط‌های خدماتی ارسال شود. در قسمت سوم شما می‌توانید مخاطبین خود را محدود کنید.
بعد از تنظیمات اولیه بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کرده و متن پاسخ خود را بنویسید. بعد از نوشتن متن و رفتن به مرحله بعد شما می‌توانید پیش فرض تنظیمات و متن خود را ببینید و با زدن گزینه تایید و ایجاد منشی پیامکی شما فعال شده است.

انتقال پیامک
کاربرد ماژول انتقال پیامک این است که شما بتوانید به پیامک های دریافتی روی خط پیامکی خود را به طرق مختلف دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید ایمیل، شماره موبایل و url مورد نظر خود را وارد کنید و پیامک های دریافتی شما به این سه گزینه ارسال شود. نحوه استفاده از ماژول انتقال پیامک به این صورت است که شما بر روی ماژول کلیک کرده و برای ایجاد انتقال دهنده پیامکی، وارد قسمت ایجاد انتقال پیامک می‌شوید.
برای این ماژول میتوانید دو عملگر پارامتریک و عملگر بدون پارامتر تعریف کنید.
برای تنظیمات این ماژول نیز بعد از زدن گزینه ایجاد انتقال پیامک یک عنوان و شماره گیرنده را انتخاب می‌کنید. حالا شما باید یک عملگر ایجاد کنید.

در قسمت اول باید پارامتری که می‌خواهید دریافت کنید را وارد کرده و مخاطبین خود را مشخص کنید. در صورتی که عملگر بدون پارامتر را تعریف کرده باشید نیازی به تعریف پارامتر نخواهد بود.
در ادامه نیاز است شما حداقل یکی از مراحل را انجام دهید تا ماژول ذخیره شود.

در مرحله دوم اگر می‌خواهید انتقال پیامک به موبایل صورت بگیرد. شماره‌ای که قرار است پیام را پاسخ دهد و همچنین شماره موبایل‌هایی که قرار است پیامک به آن‌ها انتقال پیدا کند را وارد می‌کنید. (حداکثر 5 شماره موبایل)

در مرحله سوم اگر شما می‌خواهید انتقال پیامک به ایمیلتان باشد، باید این مرحله را پر کنید و نهایتا تا 5 ایمیل می‌توانید وارد کنید. در قسمت چهارم نیز می توانیدurl مورد نظرتان را وارد نمایید.

و بعد از اتمام مراحل می‌توانید پیش نمایش انتقال پیامک را مشاهده کرده و بعد از زدن گزینه تایید و ایجاد عملگر ماژول انتقال پیامک انتقال دریافتی‌های شما فعال می‌شود. شما می‌توانید هر سه عملگر را فعال کنید و یا از یک یا دوتای آن‌ها استفاده کنید.
زمانی که عملگر انتقال پیامک خود را ایجاد کردید. می‌توانید در قسمت ماژول انتقال پیامک رکورد ایجاد شده خود را مشاهده کنید. در این قسمت نیز می‌توانید تعداد عملگر های فعال، پیام‌های دریافتی، وضعیت و شماره خط گیرنده را ببینید. در سمت چپ نیز 4 گزینه وجود دارد که گزینه اول برای مشاهده انتقال دهنده پیامکیتان است که می‌توانید عملگرهای خود را مشاهده، ویرایش و حذف کنید. گزینه دوم برای دیدن گزارش روزانه پیام‌های دریافتیان است و گزینه سوم برای ویرایش عنوان و شماره گیرنده است و با چهارمین گزینه شما می‌توانید رکورد فعال شده خود را حذف کنید.

ارسال سریع
ماژول ارسال سریع برای ارسال های وب سرویسی مانند ارسال کد تایید، رمز عبور، فراموشی رمز عبور، ثبت سفارش ، ثبت فاکتور و موارد این چنینی است.

- زمانی که بر روی ماژول ارسال سریع کلیک می‌کنید. در بالا گزینه‌ای برای تست ارسال سریع وجود دارد و در قسمت پایین شما می‌توانید گزارشات وب سرویسی از طریق ارسال سریع را مشاهده کنید.
- در سمت چپ و بالای تست ارسال سریع دو دکمه سبز رنگ وجود دارد که یکی از آن‌ها برای ایجاد و ویرایش قالب ارسال سریع است و دکمه دیگر برای انتخاب شماره فرستنده است.
- در قسمت انتخاب شماره فرستنده می‌توانید انتخاب کنید که از خطوط خدماتی و یا خطوط شخصی خودتان ارسال شود.
- در قسمت لیست قالب‌ها می‌توانید قالب‌هایی که در گذشته ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید.
- برای ایجاد قالب پس از وارد شدن در قسمت لیست قالب‌ها، افزودن قالب جدید را زده و عنوان قالب خود را انتخاب کرده و متن قالب را می‌نویسید. توجه داشته باشید که متغیرها و پارامترهای شما در متن باید به صورت #name# باشند. در آخر بر روی ذخیره قالب کلیک کنید.
- همچنین در لیست‌ قالب‌ها شما می‌توانید قالب‌های ایجاد شده خودتان را مشاهده کرده و در صورت نیاز قالبی را حذف کنید.

لیست کلید های API
لیستی از کلید‌های ساخته شده به‌ همراه عنوان و وضعیت آن‌ها وجود دارد که می‌توانید کلید جدید ایجاد کنید.

راهنمای API
راهنمای کامل استفاده از API های سامانه در این صفحه وجود دارد.

 

خرید شارژ
شما از 2 بخش قادر به افزایش شارژ حساب خود هستید:
از منوی خرید شارژ یا از دکمه افزایش اعتبار در منوی بالایی پنل.

پس از ورود به صفحه شارژ حساب کاربری، در کادر مبلغ می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کرده و با انتخاب گزینه پرداخت مستقیما به درگاه پرداخت وارد شوید.(حداقل مبلغ برای پرداخت 10 هزار تومان می‌باشد) حتی میتوانید تعداد پیامک مورد نیاز خود را نیز بنویسید و پنل به شما مبلغ ریالی معادل آن را نمایش میدهد.
همچنین در صورت نیاز می توانید با انتخاب پکیج‌های پیامکی در این صفحه از تخفیفات مشخص شده آن استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که به تمام مبالغ برای خرید پیامک مالیات برارزش افزوده و تبصره 6 بودجه کشور اضافه می‌گردد.

گزارشات مالی:
این بخش شامل سه گزینه : ( تراکنش‌های سامانه / پرداخت‌های من / پیش فاکتورها ) می باشد.

تراکنش‌های سامانه :
لیست تمامی تراکنش‌هایی که باعث تغییر شارژ حساب شما در سامانه می‌شود را می‌توانید مورد بررسی قرار دهید ، اعم از ارسال پیامک ، شارژ حساب ، بازگشت شارژ ارسال ناموفق و ....

پرداخت‌های من :
لیست تمام پرداخت‌های موفق و ناموفق در این بخش وجود دارد.

پیش فاکتورها :
در این بخش نیز میتوانید تمامی پیش فاکتورهایی که از مالی درخواست کرده بودید ( از طریق تماس تلفنی یا تیکت) مشاهده نمایید
فیلتر : از این بخش می‌توانید براساس فیلترهای مختلف جستجو نمایید.
خروجی : از گزینه خروجی می‌توانید خروجی فایل اکسل گزارش را دریافت نمایید.

سفارش شماره
ازاین بخش می توانید خط پیامکی مورد نظرتان را خریداری نمایید.
(دقت نمایید خطوط 10 الی 14 رقمی به این صورت قابل سفارش هستند و برای خرید خطوط کوتاه تر باید در ساعات اداری تیکت ثبت کرده تا از اپراتور استعلام گرفته شود)

پس از کلیک بر روی دکمه سبز رنگ سفارش شماره ، میتوانید شماره های 1000 یا 3000 را استعلام گرفته و در صورت آزاد بودن خریداری نمایید

سفارش خط 1000
بعد از کلیک بر روی سفارش خط 1000 مرحله بعد را زده ، سپس طول رقم های مد نظر خود را انتخاب کرده و مرحله بعد را بزنید. در این مرحله میتوانید هم سفارش شماره دلخواه بدهید و هم شماره غیر سفارشی بخرید . در صورتی که رقم بعد از 1000 برای شما حائز اهمیت است ، سفارشی را کلیک کرده مابقی ارقام را بنویسید ، در غیر این صورت روی غیر سفارشی کلیک کرده و سپس دکمه ثبت سفارش شماره را بزنید.
در مرحله بعد سیستم آزاد بودن یا نبودن شماره را به شما اعلام میکند و در صورت تمایل میتوانید آن را خریداری نمایید. یا اینکه با زدن لغو خرید ، استعلام خود را حذف نمایید.

سفارش خط 3000
بعد از کلیک بر روی سفارش خط 3000 مرحله بعد را زده ، طول ارقام مد نظر خود را کلیک کنید و به مرحله بعد بروید ، حال باید یکی از پیش شماره ها را انتخاب نمایید و باقی ارقام را به دلخواه خود تایپ کنید ، سپس دکمه ثبت سفارش شماره را بزنید. در مرحله بعد سیستم آزاد بودن یا نبودن شماره را به شما اعلام میکند و در صورت تمایل میتوانید آن را خریداری نمایید. یا اینکه با زدن لغو خرید ، استعلام خود را حذف نمایید.

دقت داشته باشید که پس ازسفارش خط ، ثبت و تایید نهایی خط شما در اپراتور 30 الی 45 دقیقه ممکن است زمان بر باشد.

در صورتی که شماره قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد خطای مقابل را نمایش می دهد. (متاسفیم، این شماره آزاد نیست. لطفا شماره جدید وارد کنید.)

شماره‌های من
در این بخش تمام خطوط هدیه و خریداری شده شما قابل مشاهده ات.
اگر تعداد خطوط شما بالاست از گزینه فیلتر می توانید خطوط مورد نظرتان را راحت تر دسته بنده کنید.
از قسمت خروجی نیز به راحتی با یک کلیک فایل اکسل شماره ها برای شما دانلود می شود.
همچنین در این بخش میتوانید شماره‌ای را بعنوان پیش‌فرض برای ارسال های خود انتخاب کنید.

تیکت

ابتدا در بخش تیکت لیستی از تیکت‌هایی که در گذشته ثبت کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید وضعیت تیکت‌ها را مشاهده کنید و اگر می‌خواهید در ادامه تیکت قبلی باز هم تیکتی ارسال کنید، روی رکورد تیکت موردنظرتان بر روی گزینه سمت چپ که شبیه چشم است کلیک کرده و بعد روی گزینه سبز رنگ پاسخ کلیک کرده،  سوال خود را نوشته و ارسال کنید.

همچنین برای بستن تیکت وارد تیکت مورد نظر خود شوید و بر روی بستن تیکت که قرمز رنگ است، کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر بعد از پیام خود و قبل از اینکه از سمت ادمین پاسخی داده شود تیکت را ببندید، تیکت شما برای ادمین ارسال نخواهد شد.

برای ایجاد تیکت جدید نیز بر روی گزینه ایجاد تیکت جدید که درسمت چپ و بالای بخش تیکت وجود دارد، کلیک کنید. یک عنوان برای تیکت خود انتخاب کرده و در قسمت مربوط به بخش، بخش مورد نیازتان را انتخاب کنید. سپس متن پیام را نوشته و گزینه ارسال تیکت را فشار دهید.

اگر تیکت شما پاسخ داده شود، در قسمت اعلانات برای شما مشخص خواهد شد، همچنین وضعیت آن به پاسخ ادمین تغییر خواهد کرد.

اگر شما نیاز دارید فایلی برای ادمین آپلود کنید، این مسئله را داخل تیکت توضیح دهید تا ادمین به شما اجازه دسترسی آپلود فایل بدهد. پس از اینکه این اجازه داده شد، شما می‌توانید در همان تیکت‌ فایل‌های خود را آپلود کنید. دقت داشته باشید که فرمت فایل‌های شما باید یکی از فرمت های xls - xlsx - jpeg - jpg - png  باشد.

پروفایل

مشخصات حساب
از این بخش میتوانید مشخصات فردی خود را ببینید.

تنظیمات حساب کاربری
این بخش تنظیمات کاملی از حساب کاربری شما را نشان می دهد.

تصویر پروفایل
با کلیک بر روی آیکون دوربین میتوانید تصویر مورد نظر خود را برای کاربریتان انتخاب نمایید.
(حداکثر حجم مجاز تصویر 1 مگابایت میباشد. فرمت های قابل پشتیبانی : JPG, PNG, JPEG )

اطلاعات ورود
شما می‌توانید اطلاعات ورود حساب کاربری خود را از این بخش مورد بررسی قرار دهید.

تغییر ایمیل
ایمیل خود را برای دریافت اطلاع رسانی ها و فاکتور های حساب کاربری خود تایید کنید.

تغییر رمزعبور
به دلایل امنیتی هر چند ماه یکبار رمز عبور خود را عوض کنید، رمز عبور قوی انتخاب کنید.

غیرفعال سازی حساب کاربری
از این بخش میتوانید با ذکر دلیل درخواست غیرفعالسازی حساب کاربری خود را داشته باشد ، در صورت غیر فعال سازی حساب کاربری ، تمام فعالیت سامانه شما متوقف میشود.

درباره ما بیشتر آشنا شو

درباره ما بیشتر آشنا شو

درباره ما بیشتر آشنا شو

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟

crayon-message-sent (1)

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟

crayon-message-sent (1)
crayon-message-sent (1)

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟